Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 23 marca 2009r.

„Oddając honorowo krew i osocze możesz zmniejszyć swój podatek”

Ministerstwo Finansów oraz Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi, pragną przypomnieć wszystkim Honorowym Dawcom Krwi, że oddana honorowo krew i osocze mogą zmniejszyć podatek Honorowych Dawców Krwi. Rocznie może oddać nawet 25 litrów osocza.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami i dezinformacją dotyczącą rocznego limitu oddawania osocza, Ministerstwo Finansów przy udziale Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi z kampanią społeczną Krewniacy informuje, że obecnie Dawcy Krwi mogą oddawać nawet 25 l. osocza rocznie. Zmiany prawne w tym zakresie weszły w życie już jakiś czas temu (podniesienie dotychczasowego limitu z 15 do 25 l.), jednak informacje te nie dotarły do wszystkich dawców. Informacja o wysokości limitu jest szczególnie ważna dla osób, które chcą skorzystać z ulgi podatkowej z tego tytułu.

Na potrzeby akcji promującej skorzystanie z tej ulgi Ministerstwo Finansów opracowało broszurę „Ulga dla honorowych krwiodawców”, która wyjaśnia, jak skorzystać z tego odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym. Broszurę przygotowano z myślą o wszystkich honorowych dawcach, którzy do tej pory nie wiedzieli o możliwości skorzystania z tej ulgi. Warto zwrócić uwagę, że wysokość ulgi oblicza się mnożąc ilość faktycznie oddanej krwi lub osocza przez przyjęty dla tej ulgi przelicznik, w postaci obowiązującego ekwiwalentu pieniężnego za 1 litr pobranej krwi, tj. przez 130 zł. Taki sam przelicznik obowiązuje za pobrane osocze.

Informację na ten temat możecie znaleźć też na stronie internetowej: www.szybkipit.pl oraz w urzędach skarbowych w całej Polsce.

Oddając honorowo krew i osocze możesz zmniejszyć swój podatek. 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 9 listopada 2007 W sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.