Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 30 lipca 2009r.

Krewniacy i ING zachęcają do oddawania krwi w najbliższy weekend w Szczecinie

W najbliższy weekend (1 i 2 sierpnia) Szczecin będzie ośrodkiem promocyjnym honorowego krwiodawstwa. Jak wiele regionów Polski, również Szczecin w okresie wakacyjnym boryka się z brakami krwi. Dlatego został wybrany jako ważny punkt na letniej trasie Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe S.A., w czasie której jeden z najnowocześniejszych na świecie autobusów do poboru krwi im. Jana Pawła II odwiedzać będzie wybrane miejsca na mapie naszego kraju. Ta ogólnopolska akcja ma na celu upowszechnienie idei krwiodawstwa i realne wsparcie dla publicznej służby krwi.

Każda osoba, która pojawi się na akcji na wyspie Wolin i w Szczecinie otrzyma pamiątkę – rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym zorganizowanym przez ING. Firma zadba również o najmłodszych, przejmując nad nimi opiekę w czasie, kiedy rodzice oddawać będą krew w ambulansie.

Autobus Krewniaków i ING Usługi Finansowe S.A. będzie zbierał krew podczas Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, na błoniach naprzeciwko skansenu (1 sierpnia, w godz. 10-16) oraz na parkingu przed Galerią Gryf w Szczecinie, ul. Wiosenna 33 (2 sierpnia, w godz. 10-16).

ING, które od kilkunastu lat ubezpiecza Polaków i zachęca społeczeństwo do podejmowania działań chroniących życie, zdecydowało się długofalowo wspierać fundację Krewniacy. W ramach tej współpracy w czasie wakacji organizowane są plenerowe akcje poboru krwi na ratunek potrzebującym, ponieważ wakacje są najtrudniejszym okresem dla publicznej służby krwi. W naszym kraju co 15 sekund potrzebna jest krew, by ratować ludzkie życie.

Szczecin, co roku w okresie wakacyjnym, bardzo potrzebuje pomocy w tym zakresie. Wynika to z kilku czynników – rzeszy turystów odwiedzających miasto, wzrostu liczby wypadków w czasie wakacyjnym i mniejszego zaangażowania dawców krwi – często systematycznymi dawcami są studenci, którzy opuszczają miasto w okresie letnim.

Dlatego autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II już w najbliższą sobotę i niedzielę odwiedzi wyspę Wolin i Szczecin. Krew zbierana będzie na potrzeby ofiar wypadków i potrzebujących transfuzji, leczących się w Szczecinie. Po zbiórce trafi do stacji krwiodawstwa obsługującej pobór.

„Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Owszem, jest to ogólnopolska akcja, ale o wymiarze lokalnym. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy w zebraniu krwi właśnie na ich potrzeby. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu – ING Usługi Finansowe S.A. – odwiedzamy miejsca, gdzie jesteśmy potrzebni i możemy zachęcić ludzi do dzielenia się cząstką siebie” – mówi Marcin Velinov, prezes Fundacji Krewniacy.

„W czasie wakacji placówki medyczne w Szczecinie bardziej niż zwykle potrzebują krwi. Dlatego jest to jedno z pierwszych miejsc na naszej trasie. Wspólnie z Fundacją Krewniacy będziemy nie tylko zachęcać, ale przede wszystkim umożliwimy mieszkańcom Szczecina niesienie pomocy potrzebującym” – mówi Tomasz Bławat, prezes ING Usługi Finansowe S.A. „Ważnym problemem społecznym jest brak krwi, co powoduje przekładanie operacji i strach pacjentów o własne zdrowie. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie fundacji Krewniacy w ramach naszego projektu ‘Porozmawiajmy o życiu’. Jego celem jest podniesienie świadomości ubezpieczeniowej Polaków i zachęcenie ich do podejmowania działań mających na celu ochronę życia” - dodaje Bławat.

Więcej o autobusie im. Jana Pawła II
ING w internecie


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.