Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 7 sierpnia 2009r.

Już jutro Krewniacy i ING zbierają krew w Mrągowie

8 sierpnia Mrągowo odwiedzi najnowocześniejszy w Europie autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II. Zbiórka krwi odbędzie się w ramach ogólnopolskiej wakacyjnej trasy Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe. Mazury w okresie wakacyjnym bardzo potrzebują krwi i dlatego Mrągowo jest jednym z kluczowych punktów na trasie szerzącej ideę krwiodawstwa.

ING, które od kilkunastu lat ubezpiecza Polaków i zachęca społeczeństwo do podejmowania działań chroniących życie, zdecydowało się długofalowo wspierać fundację Krewniacy. W jej ramach w czasie wakacji odbędzie się ogólnopolskie zbieranie krwi na ratunek potrzebującym. A jest ich w Polsce z każdym rokiem coraz więcej. W naszym kraju co 15 sekund potrzebna jest krew, by ratować ludzkie życie.

Mazury w okresie wakacyjnym odwiedzane są przez tysiące turystów. Większość z nich uprawia sporty wodne, odpoczywa aktywnie. Niestety przez to narażają się bardziej niż w codziennym życiu na niebezpieczne dla zdrowia, życia sytuacje. Częściej niż w pozostałych miesiącach w roku dochodzi wtedy na Mazurach do różnego rodzaju wypadków. To sprawia, że od czerwca do końca września mazurskie placówki medyczne dramatycznie potrzebują krwi.

Dlatego autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II już w najbliższą sobotę odwiedzi Mrągowo. Krew zbierana będzie na potrzeby ofiar wypadków, potrzebujących transfuzji leczących się właśnie ma Mazurach. Po akcji przekazana zostanie tym samym lokalnym stacjom krwiodawstwa.

„Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Owszem, jest to ogólnopolska akcja, ale o wymiarze lokalnym. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy w zebraniu krwi właśnie na ich potrzeby. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu – ING Usługi Finansowe S.A. – odwiedzamy miejsca, gdzie najbardziej potrzebna jest nasza pomoc” – mówi Marcin Velinov, prezes Fundacji Krewniacy.

„Mazury są wspaniałym miejscem, ale takim, gdzie często zachowujemy się niefrasobliwie. Dlatego władze lokalne, wiele instytucji, fundacji działa na rzecz podniesienia bezpieczeństwa w tym rejonie. Słynne są już wakacyjne inicjatywy, takie jak np. Bezpieczne Mazury promujące bezpieczne zachowanie na wodzie. My w ramach akcji będziemy starali się zmniejszać negatywne konsekwencje nieprzyjemnych zdarzeń. Wierzymy, że zebrana krew w Mrągowie pomoże wielu osobom. Wspólnie z Fundacją Krewniacy będziemy nie tylko zachęcać, ale przede wszystkim umożliwimy mieszkańcom, osobom przebywającym w czasie wakacji na Mazurach niesienie pomocy potrzebującym” – mówi Beata Zduńczyk-Skup, rzecznik ING Usługi Finansowe S.A. „Ważnym problemem społecznym jest zarówno brak krwi, jak i dostępu do profesjonalnego sprzętu do pobierania i magazynowania krwi. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie fundacji Krewniacy w ramach naszego projektu ‘Porozmawiajmy o życiu’. Jego celem jest podniesienie świadomości ubezpieczeniowej Polaków i zachęcenie ich do podejmowania działań mających na celu ochronę życia” – dodaje Zduńczyk-Skup.

Każda osoba, która pojawi się na akcji w Mrągowie otrzyma pamiątkę – rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym zorganizowanym przez ING. Firma zadba również o najmłodszych, przejmując nad nimi opiekę w czasie, kiedy rodzice oddawać będą krew w ambulansie.

Autobus Krewniaków i ING Usługi Finansowe S.A. będzie zbierał krew w Mrągowie podczas Festiwalu Muzyki Kresowej (na placu przed Centrum Kultury i Turystyki) w dniu 8 sierpnia, od godz. 10 do ok. 16.

Więcej o autobusie im. Jana Pawła II

ING w internecie


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.