Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 25 sierpnia 2009r.

Ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II odwiedzi Lublin

Najnowocześniejszy w Europie
Ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II
odwiedzi Lublin

Akcja poboru krwi
28.08.2009 (piątek)
Plac Litewski
w godz. 10.00 - 16.00

Miło nam poinformować Państwa, że niedawno zakupiony Ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II przyjedzie do Lublina na akcję poboru krwi. Obecność Ambulansu w Lublinie ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ Fundacja ma swoje początki właśnie w Lublinie.

Starania o ten wyjątkowy autobus rozpoczęliśmy wiele lat temu. Środki na jego zakup zostały pozyskane dzięki ofiarności społeczeństwa, poprzez realizowaną wspólnie z Telewizją Polską i operatorami sieci komórkowych zbiórkę publiczną za pośrednictwem serwisu SMS. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na świecie, gdzie całe społeczeństwo zbierało fundusze na ambulans do poboru krwi. Dzisiaj ambulans jest już gotowy i wyruszył w Polskę pełnić swoją misję. Jest najnowocześniejszą w Europie mobilną stacją krwiodawstwa, a jednocześnie najtańszą z zakupionych do tej pory w Polsce. Opiekę medyczną nad pracą ambulansu sprawują jednostki publicznej służby krwi, które na jego pokładzie pobierają krew od wspaniałych honorowych dawców.

Praca ambulansu jest niezwykle ważna zwłaszcza teraz w okresie letnim, kiedy zawsze spada liczba dawców ze względu na czas urlopowy, a zwiększa się zapotrzebowanie na nią z uwagi na ilość wypadków.

W dniu 28 sierpnia br. od godz. 10.00 Ambulans stanie na Placu Litewskim w Lublinie (Nasz ambulans był już obecny w Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Kielcach, Łodzi, Jeleniej Górze, Mrągowie, Wałbrzychu, Wrocławiu. Niebawem będziemy w Częstochowie, Krośnie, Rzeszowie).

Partner Fundacji - ING Usługi Finansowe, który wspiera trasę letnią Ambulansu, zapewnia dla dawców dodatkowe atrakcje w postaci atelier fotograficznego, gdzie każdy dawca otrzyma pamiątkowe zdjęcie, oraz kącik zabaw dla dzieci, aby rodzice w tym czasie mogli spokojnie oddać krew.

Serdecznie zapraszamy


Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.