Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 25 sierpnia 2009r.

Krewniacy i ING zbierają krew Rzeszowie

30 sierpnia najnowocześniejszy w Europie autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II pojawi się w Rzeszowie. Stolica regionu podkarpackiego jest kolejnym już miastem wakacyjnej trasy Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe szerzącej ideę krwiodawstwa. Zebrana w trakcie zbiórki krew przekazana zostanie lokalnym stacjom krwiodawstwa oraz potrzebującym ofiarom wypadków.

Autobus Krewniaków i ING Usługi Finansowe S.A. będzie zbierał krew na Rynku Starego Miasta w Rzeszowie w dniu 30 sierpnia, od godz. 14.00 do 18.00.

Każda osoba, która pojawi się na akcji w Rzeszowie otrzyma pamiątkę – rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym zorganizowanym przez ING. Firma zadba również o najmłodszych, przejmując nad nimi opiekę w czasie, kiedy rodzice oddawać będą krew w ambulansie.

NG, które od kilkunastu lat ubezpiecza Polaków i zachęca społeczeństwo do podejmowania działań chroniących życie, zdecydowało się długofalowo wspierać fundację Krewniacy. W jej ramach w czasie wakacji odbędzie się ogólnopolskie zbieranie krwi na ratunek potrzebującym. A jest ich w Polsce z każdym rokiem coraz więcej. W naszym kraju co 15 sekund potrzebna jest krew, by ratować ludzkie życie.

Okres wakacyjny w regionie podkarpackim to zwiększona liczba odnotowanych wypadków, a co za tym idzie – większe zapotrzebowanie na krew. Zapasy krwi w regionalnych centrach zmniejszyły się. Dzięki organizowanej przez ING i Fundację Krewniacy zbiórce będą mogły one być uzupełnione. Dlatego autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II już w najbliższą niedzielę odwiedzi Rzeszów. Krew zbierana będzie na potrzeby ofiar wypadków, potrzebujących transfuzji leczących się właśnie na Podkarpaciu. Po akcji przekazana zostanie ona samym lokalnym stacjom krwiodawstwa. Dzięki temu nie będzie potrzeby przekładania planowanych zabiegów do czasu zgromadzenia odpowiedniej ilości krwi danej grupy.

„Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Owszem, jest to ogólnopolska akcja, ale o wymiarze lokalnym. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy w zebraniu krwi właśnie na ich potrzeby. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu – ING Usługi Finansowe S.A. – odwiedzamy miejsca, gdzie najbardziej potrzebna jest nasza pomoc” – mówi Marcin Velinov, prezes Fundacji Krewniacy.

„Ważnym problemem społecznym jest zarówno brak krwi, jak i dostępu do profesjonalnego sprzętu do pobierania i magazynowania krwi. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie fundacji Krewniacy w ramach naszego projektu ‘Porozmawiajmy o życiu’. Jego celem jest podniesienie świadomości ubezpieczeniowej Polaków i zachęcenie ich do podejmowania działań mających na celu ochronę życia” – mówi Beata Zduńczyk-Skup, rzecznik ING Usługi Finansowe S.A.

Więcej o autobusie im. Jana Pawła II
ING w internecie


Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.