Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 2 września 2009r.

Krewniacy i ING w Bydgoszczy już 6 września

6 września Bydgoszcz odwiedzi najnowocześniejszy w Europie ambulans do poboru krwi im. Jana Pawła II. Autobus kontynuuje wakacyjną trasę Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe, mającą na celu szerzenie idei krwiodawstwa. Zebrana w trakcie zbiórki krew przekazana zostanie lokalnym stacjom krwiodawstwa oraz potrzebującym ofiarom wypadków.

Autobus Krewniaków i ING Usługi Finansowe S.A. będzie zbierał krew w Bydgoszczy 6 września (niedziela) w Leśnym Parku Kultury i Rozrywki „Myślęcinek” w godz. od 13.00 do 18.00

Każda osoba, która pojawi się na akcji w Bydgoszczy otrzyma pamiątkę – rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym zorganizowanym przez ING. Firma zadba również o najmłodszych, przejmując nad nimi opiekę w czasie, kiedy rodzice oddawać będą krew w ambulansie.

ING, które od kilkunastu lat ubezpiecza Polaków i zachęca społeczeństwo do podejmowania działań chroniących życie, zdecydowało się długofalowo wspierać fundację Krewniacy. W ramach współpracy w czasie wakacji odbędzie się ogólnopolskie zbieranie krwi na ratunek potrzebującym. A jest ich w Polsce z każdym rokiem coraz więcej. W naszym kraju co 15 sekund potrzebna jest krew, by ratować ludzkie życie.

Wprawdzie okres wakacyjny już się skończył, ale zapotrzebowanie na krew w regionie kujawsko-pomorskim nie maleje. Zwiększona w trakcie urlopów liczba wypadków uszczupliła zasoby lokalnych stacji krwiodawstwa. Niezbędnym jest uzupełnienie zapasów krwi, tak by potrzebujący nie musieli czekać na planowane zabiegi. Z tego też względu autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II już w najbliższą niedzielę odwiedzi Bydgoszcz. Krew zbierana będzie na potrzeby ofiar wypadków, potrzebujących transfuzji i leczących się właśnie na Kujawach. Po akcji przekazana zostanie lokalnemu oddziałowi WCKiK.

„Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Owszem, jest to ogólnopolska akcja, ale o wymiarze lokalnym. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy w zebraniu krwi właśnie na ich potrzeby. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu – ING Usługi Finansowe S.A. – odwiedzamy miejsca, gdzie najbardziej potrzebna jest nasza pomoc” – mówi Marcin Velinov, prezes Fundacji Krewniacy.

„Ważnym problemem społecznym jest zarówno brak krwi, jak i dostępu do profesjonalnego mobilnego sprzętu do pobierania krwi. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie fundacji Krewniacy w ramach naszego projektu ‘Porozmawiajmy o życiu’. Jego celem jest podniesienie świadomości ubezpieczeniowej Polaków i zachęcenie ich do podejmowania działań mających na celu ochronę życia” – mówi Beata Zduńczyk-Skup, rzecznik ING Usługi Finansowe S.A.


Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.