Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 18 września 2009r.

Krewniacy i ING w Łomży już jutro

19 września Łomżę odwiedzi najnowocześniejszy na świecie autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II. Jest to kolejne już miasto na dobiegającej końca letniej trasie Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe S.A., mającej na celu szerzenie idei krwiodawstwa. Zebrana w trakcie zbiórki krew zostanie przekazana regionalnym stacjom krwiodawstwa oraz potrzebującym ofiarom wypadków.

Autobus Krewniaków i ING Usługi Finansowe S.A. będzie zbierał krew w Łomży 19 września (sobota) na parkingu przed sklepem Stokrotka przy ul. Piłsudskiego 14a w godz. od 12 do 17.

Każda osoba, która pojawi się na akcji w Łomży otrzyma pamiątkę – rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym zorganizowanym przez ING. Firma zadba również o najmłodszych, przejmując nad nimi opiekę w czasie, kiedy rodzice oddawać będą krew w ambulansie.

ING, które od kilkunastu lat ubezpiecza Polaków i zachęca społeczeństwo do podejmowania działań chroniących życie, zdecydowało się długofalowo wspierać fundację Krewniacy. W ramach współpracy
w czasie wakacji odbędzie się ogólnopolskie zbieranie krwi na ratunek potrzebującym. A jest ich w Polsce
z każdym rokiem coraz więcej. W naszym kraju co 15 sekund potrzebna jest krew, by ratować ludzkie życie.

Wakacje już się skończyły, ale okres wakacyjny dostarczył mnóstwa wypadków, które uszczupliły zasoby lokalnych stacji krwiodawstwa w województwie podlaskim. Dlatego też Łomża wybrana została jako kolejne miasto na kończącej się już wakacyjnej trasie Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe S.A. Autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II, to jedna z najnowocześniejszych na świecie mobilnych stacji krwiodawstwa. W sobotę zbierać będzie krew na potrzeby ofiar wypadków, potrzebujących transfuzji i leczących się w województwie podlaskim.

„Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Owszem, jest to ogólnopolska akcja, ale o wymiarze lokalnym. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy
w zebraniu krwi właśnie na ich potrzeby. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu – ING Usługi Finansowe S.A. – odwiedzamy miejsca, gdzie najbardziej potrzebna jest nasza pomoc” – mówi Marcin Velinov, prezes Fundacji Krewniacy.

„Ważnym problemem społecznym jest zarówno brak krwi, jak i dostępu do profesjonalnego mobilnego sprzętu do pobierania krwi. Dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie fundacji Krewniacy w ramach naszego projektu ‘Porozmawiajmy o życiu’. Jego celem jest podniesienie świadomości ubezpieczeniowej Polaków i zachęcenie ich do podejmowania działań mających na celu ochronę życia” – mówi Beata Zduńczyk-Skup, rzecznik ING Usługi Finansowe S.A.

Więcej o autobusie im. Jana Pawła II
ING w internecie


Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.