Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 21 września 2009r.

Górnicy dla górników.... oddają krew!

13 górników nie żyje, 40 jest poparzonych - to bilans piątkowej tragedii w kopalni Wujek - Śląsk w Kochłowicach na Śląsku. Stan poparzonych górników jest nadal ciężki, ale stabilny" - poinformował dr Mariusz Nowak, dyrektor siemianowickiej "oparzeniówki". Jeden z przebywających tam 19 górników jest nieprzytomny.

Kolejnych sześciu poszkodowanych górników przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Dwaj są nieprzytomni, w tym stan jednego określa się jako krytyczny. W nocy mieli zostać przewiezieni Siemianowic, ale nie pozwalał na to stan ich zdrowia.

Pozostali poszkodowani trafili do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach - Ochojcu, a także szpitali w Bytomiu (stamtąd w nocy przetransportowano jedną osobę, najciężej ranną, do Siemianowic ), Tychach i Chorzowie.

Górnicy z Kompanii Węglowej we wtorek i środę zorganizują akcję honorowego krwiodawstwa dla kolegów poszkodowanych we wczorajszej katastrofie w kopalni Wujek-Śląsk - dowiedziała się Rzeczpospolita.

"W poniedziałek organizujemy dla załóg akcję informacyjną, a potem przez dwa dni podstawiamy pod kopalnie autobusy, by chętni mogli dojechać do punktu pobrań krwi" - mówi Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej. Krew na pewno będzie potrzebna, bo ranni wciąż są w bardzo ciężkim stanie.

W zwiazku z tragedią na Śląsku Prezydent Lech Kaczyński ogłosił dwudniową żałobę narodową, która rozpoczeła się dziś rano.

rp.pl, e-fakt, 19.09.2009,


RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.