Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 21 pażdziernika 2009r.

Krew i czas - zegarek Krewniaków

Na rynku pojawił się zegarek szwajcarskiej marki Roamer poświęcony Fundacji Krewniacy. Caty dochód ze sprzedaży tych czasomierzy jest przeznaczony na wsparcie działania tej fundacji, której celem jest zbiórka krwi i propagowanie krwiodawstwa. Krewniacy to fantastyczna fundacja, nie tylko z powodu bardzo trafnej nazwy i niesamowitego loga, ale przed wszystkim z powodu celów, sposobu i efektów działania. Propagowanie krwiodawstwa i wspieranie go nie tylko poprzez zakup nowoczesnego autobusu - mobilnego punktu poboru krwi, to cele które muszą być bliskie każdemu z nas.

Premierze tego właśnie autobusu, noszącego imię naszego kochanego papieża Jana Pawia II i rozpoczynającego swą służebną wędrówkę po kraju towarzyszy także premiera zegarka poświęconego Fundacji Krewniacy. Czasomierz ten, specjalnie dla Fundacji i zgodnie z potrzebą systemu krwiodawstwa wyprodukowała szwajcarska firma Roamer. Krew i czas - dwa wydawałoby się wyłączające się czynniki, są jakże równocześnie niezbędne dla wszystkich tych, którzy zostali poszkodowani w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

„Z Marcinem, Borysem Velinov - Prezesem i twórcą Fundacji Krewniacy, wspierając jej działalność, spotkałem się już dawno temu - w roku 2003, przy okazji organizacji wieczoru firmy Chopard” - mówi Władysław Meller, pasjonat zegarków prowadzący salon odCzasu doCzasu w warszawskich Złotych Tarasach. Wtedy to, po raz pierwszy obok krzewienia idei krwiodawstwa Marcin Velinov przedstawił jeszcze zupełnie nieskonkretyzowaną i wydawało się bardzo odległą, myśl o zakupie autobusu do poboru krwi. Życie pozwoliło nam spotykać się wielokrotnie, wymieniać się spostrzeżeniami i kibicować sobie nawzajem w podejmowanych przez każdego z nas wyzwaniach. W trakcie któregoś z kolejnych koleżeńskich spotkań w Złotych Tarasach, podczas rozmowy Marcin zasugerował wykonanie specjalnego zegarka dla Fundacji Krewniacy. Próbowaliśmy przygotować taki czasomierz w firmie Roamer sitami salonu, jednak ostatecznie wykonaniem zegarka dla Krewniaków zajmuje się przedstawiciel marki Roamer w Polsce - firma Ray Center Trading sp.j, której także jestem współwłaścicielem".

Salon odCzasu doCzasu oczywiście oferuje ten niezwykły zegarek w sprzedaży i wspomaga jego promocję. Już teraz, dzięki przychylnemu stanowisku Złotych Tarasów, na ścianie przy wejściu do centrum od ulicy Złotej, pojawił się sporej wielkości baner informacyjny, prezentujący tenże zegarek i grono Ambasadorów fundacji. Małgorzata Lewińska i Grażyna Wolszczak oraz Radosław Pazura, Przemysław Saleta, Marek Siudym, Andrzej Supron i Marcin, Marcin Velinov, każdy z tym wyjątkowym zegarkiem na ręku. Także w najbliższym otoczeniu salonu odCzasu doCzasu znaleźć można kilka odpowiednio dużych wizualizacji promocji Fundacji i zegarka Krewniaków. W samym sklepie miejsce prezentacji czasomierza dla właściciela o dowolnej grupie krwi jest w specjalny sposób wyróżnione.

Zegarek dla Fundacji Krewniacy wykonany w limitowanej serii tysiąca sztuk, jest klasycznym mechanicznym czasomierzem z automatycznym naciągiem sprężyny i tarczą oznaczoną charakterystycznym logiem Krewniaków. Z tego właśnie wyróżniającego się czerwonym kolorem miejsca na tarczy, w każdym z kierunków rozchodzą się "promienie chwały". Okazuje się, że licząca setki lat zegarmistrzowska historia już dawno temu nazwała jeden ze sposobów dekoracji tarczy w ten jakże doskonale pasujący do czasomierza Fundacji Krewniacy sposób. Można powiedzieć, że wygląd i sposób wykonania czasomierza z linii Compe-tence nawiązuje do używanego przez firmę Roamer od połowy lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku hasła promocyjnego "Prawdziwa wartość". Dostojny, klasyczny, mechaniczny, to atrybuty zawsze poszukiwane przez koneserów zegarków. Równocześnie niosąc najlepszą pomoc wszystkim potrzebującym, wspomaga honorowe krwiodawstwo i potęguje "Prawdziwą wartość" czasomierza.

Unikatową formą powiązania zegarka z jego użytkownikiem, poprzez wskazanie grupy jego krwi, jest wymienna skuwka czasomierza. W opakowaniu zegarka znajdują się zastaw elementów zapięcia z każdym z występujących jej oznaczeń. Dzięki temu, właściciel noszący czasomierz Krewniaków ma przy sobie nie tylko elegancki zegarek wskazujący czas, ale także oznaczenie własnej grupy krwi. Oczywiście jak przystało na limitowaną edycję czasomierzy, każdy z nich posiada indywidualny numer wygrawerowany na transparentnym - pozwalającym na oglądanie pracy mechanizmu deklu zegarka.

Każdemu kupującemu zegarek Fundacji Krewniacy należą się specjalne podziękowania, od nas wszystkich, wczoraj, dziś czy jutro potrzebujących daru krwi. Chętnych do zapoznania się z zegarkiem zapraszamy do salonów sprzedaży, i... zachęcamy do zakupu.

Zegarki i Biżuteria, 01.10.2009


Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.