Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 22 grudnia 2011r.

Krewniacy z Trójmiasta WOLONTARIUSZAMI ROKU !!!

W tym roku tytuł ten trafił do grupy wolontariatu KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO. Wolontariusze z tej grupy podczas organizowanych zbiórek m.in. na sopockim Monciaku zebrali ponad 2000 litrów krwi!. W ich akcjach wzięło udział ponad 5,5 tysiąca osób z czego ponad 40% zdecydowało się na oddanie krwi po raz pierwszy.

- Dzięki naszym akcjom edukacyjnym, współpracą z uczniami szkół średnich, studentami, jak i w okresie wakacyjnym z odwiedzającymi Sopot turystami udaje się nam pozyskać wielu nowych dawców krwi - mówi Lechosław Dzierżak, Ambasador Krewniacy Club Trójmiasto - razem z nami zaczynają swoją przygodę z krwiodawstwem i później wielokrotnie wracają i oddają po raz kolejny. Dzięki takiej działalności naszych wolontariuszy jest szansa, że za parę lat nie będzie takich braków krwi w pomorskich szpitalach, ale jeszcze dużo pracy przed nami - dodaje.

Krewniacy z Trójmiasta uczestniczyli jeszcze w trzech Dniach Dawców Szpiku DKMS, podczas których zarejestrowało się ponad 2,8 tysiąca potencjalnych dawców szpiku, ponadto działali podczas Swiatowego Dnia Serca i Dnia Niepokonanych. Zbierali słodycze i zabawki dla domów dziecka oraz organizowali zabawy dla biednych dzieci.

Grupa Krewniackich wolontariuszy z Trójmiasta zrzesza osoby w każdym wieku. Najmłodszy Krewniak ma 13 lat,najstarszy 51. Średnia wieku to 25 lat. Wielu z nich nie może oddawać krwi (z powodu wieku, wagi lub stanu zdrowia) jednak nie przeszkadza im to w działaniu na rzecz Honorowego Krwiodawstwa i Transplantologii - działać i pomagać razem z innymi.

Dzięki swojemu zaangażowaniu i działaniu z pasją zostali wyróżnieni tytułem "Sopocki Wolontariusz Roku 2011" w kategorii 'wolontariat grupowy'

Z pośród ponad 100 wolontariuszy Krewniacy Club Trójmiasto na największe uznanie zasłużyli: Lechosław Dzierżak, Martyna Jakimowicz, Weronika Ossowska, Joanna Formela, Paweł Miszkier, Piotr Walkusz, Aleksandra Pawłowska, Mikołaj Michalik, Patryk Milewczyk, Anna Krzymińska, Waldemar Borowski, Julian Michaś, Krzysztof Wasilewski, Paweł Burda, Paweł Gil, Ewelina Banach, Michał Makowski oraz Ireneusz Martyn.

GRATULUJEMY !!!


RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.