Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 15 lutego 2013r.

Krewniacy na Światowym Dniu Walki z Rakiem - 4 luty 2013

Krewniacy wraz z autobusem im. Jana Pawła II, wzięli udział w energetyczny flash mobie z okazji światowego Dnia Walki z Rakiem.
Z okazji Światowego Dania Walki z Rakiem 4 lutego na Dworcu Centralnym w Warszawie odbył się energetyczny flash mob połączony z akcją profilaktyczną „Badaj krew raz na rok!”. W akcji wzięło udział ok. 100 osób, które w roztańczony sposób wyraziły swoją miłość do życia. Wydarzenie rozpoczęło całoroczną kampanię Ruchu Społecznego Polskie Amazonki „Apetyt na Życie”.


O godz.17:00 flash mob’owcy na Hali Głównej Dworca Centralnego zatańczyli do piosenki Michaela Jacksona „Blame it on the boogie” do choreografii pomysłu Moniki Bral, profesjonalnego pedagoga tańca Jackson style. Wspólnym elementem uczestników był pomarańczowy czyli kolor energii.
W ramach akcji powstało również wyjątkowe Drzewo Życia , na którym wszyscy mogli zawiesić swoje deklaracje dbania o zdrowie odpowiadając na pytanie „Co najbardziej kochasz w życiu?”. Natomiast od godz. 16:00 do 19:00 każdy mógł przebadać krew w specjalnym autokarze Krewniaków przy Dworcu Centralnym. „Badania profilaktyczne to podstawowy sposób na sprawdzenie czy na pewno jesteśmy zdrowi, jednocześnie pozwalają szybko zareagować, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zadbajmy o to, co w naszym życiu jest najważniejsze – nasze zdrowie i badajmy się regularnie!” – powiedziała Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Kampania „Apetyt na Życie” ma na celu zwrócenie uwagi na to jak ważna jest profilaktyka i regularne badania. „Nam, osobom działającym w środowisku Amazonek, znudziło się już wyłącznie słuchanie i mówienie o profilaktyce. Z tego nic nie wynika. Potrzebne są konkrety, czyli różnego rodzaju akcje, dzięki którym zapewnimy lepszy dostęp do badań. Dzwonią do nas często kobiety, które chcą się przebadać, ale nie wiedzą jak i gdzie mogą to zrobić. Dlatego chcemy połączyć działania edukacyjne z możliwością skorzystania z badań. Przez cały rok będziemy przypominać, że warto o siebie dbać i promować określone badania profilaktyczne” – powiedziała Elżbieta Kozik.


Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.