Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 14 grudnia 2006r.

Odliczenie podatkowe dla honorowych dawców krwi wróciło!

Prezydent Lech Kaczyński podpisał znowelizowaną ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), ustawa wchodzi w życie od 1 stycznia 2007 r.

Honorowi dawcy krwi ponownie uzyskali prawo do odliczania od dochodu wartości honorowo oddanej krwi. Przywrócenie tej możliwości stało się faktem dzięki lobbyingowi, prowadzonemu przez użytkowników internetowego forum krewniacy.pl Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi.

Od 15 lutego 2006 r. użytkownicy forum prowadzili systematyczny mailing do posłów, senatorów, ministerstw zdrowia i finansów oraz Kancelarii Prezydenta, od których domagali się podjęcia stosownych kroków legislacyjnych, informując ponadto o sytuacji polskiego krwiodawstwa. To po ich mailach odnaleziono projekt senacki z ubiegłej kadencji, który następnie skierowano jako poselski.

„Ta akcja pokazuje, że skorzystanie z powszechnie dostępnych metod wywierania wpływu daje efekt. Trzeba tylko konsekwentnie upominać się o swoje, przypominać, tłumaczyć. To wykorzystywanie mechanizmów społeczeństwa obywatelskiego” - mówi prezes EFHDK Marcin Velinov.

Podkreślić należy, że w przywrócenie możliwości odliczania wartości honorowo oddanej krwi od dochodu zaangażowali się parlamentarzyści wszystkich ugrupowań, w tym zasiadający w ławach poselskich i senatorskich honorowi dawcy krwi.

„Odliczanie nie jest przywilejem. To raczej powrót do równoprawnego traktowania honorowych dawców krwi i innych darczyńców” - dodaje Marcin Velinov.

Możliwość odliczenia podatkowego honorowi dawcy krwi mieli przed 2004 rokiem. Zniknęła ona po uchwaleniu ustawy o działalności pożytku publicznego i jednoczesnej nowelizacji ustawy o PIT. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
nie są bowiem organizacjami pożytku publicznego.

KREWNIACY prosimy o przekazanie powyższej informacji Waszym przyjaciołom, znajomym Honorowym Dawcom Krwi oraz potencjalnym Dawcom Krwi.

Kwoty do odliczenia


Komentuj Wszystkie komentarze
(8)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.