Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 18 grudnia 2006r.

Spot PCK reklamujący honorowe krwiodawstwo

Cieszymy się, że doświadczenie Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, zdobyte przy dotychczasowej, nowoczesnej promocji Honorowego Krwiodawstwa wykorzystywane jest przez innych - PCK zrealizował telewizyjny spot reklamowy z wykorzystaniem znanych aktorów.

Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża zrealizował medialny projekt mający promować honorowe krwiodawstwo. Dzięki współpracy z ekipą produkcyjną (oferującej niskie stawki produkcyjne), a także dzięki udziałowi znanych aktorów młodego pokolenia i zaprzyjaźnionych statystów udało się zrealizować spot reklamowy, którego emisja ma pomóc w popularyzacji honorowego oddawania krwi.

Tak jaki i PCK, mamy nadzieję, że zrealizowany spot reklamowy spowoduje wzrost zainteresowania społeczeństwa Honorowym Krwiodawstwem, a co za tym idzie wzrostem ilość oddawanej krwi, tak bardzo potrzebnej dla ratowania życia.

Realizacja spotu reklamowego była możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszu Ministerstwa Zdrowia, w ramach realizacji zadania publicznego - promocji honorowego krwiodawstwa. Mamy nadzieję, że w przyszłości Ministerstwo Zdrowia w równy sposób będzie traktować organizacją chcące promować HK. W tym roku Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi, po raz pierwszy od początku istnienia nie otrzymała żadnych funduszy z MZ na cele promocyjne. Już wkrótce szerzej opiszemy te zagadnienie.

Innym elementem, który już nieługo zostanie wprowadzony przez PCK, a wynikającym z doświadczenia EFHDK, jest zaproponowanie dawcom krwi smyczy na telefon czy klucze z grupami krwi.

Lecz nie tylko PCK czerpie z naszych doświadczeń. Inną organizacją, która docenia nasze działania oraz we własnym zakresie je realizuje jest Niezależne Stowarzyszenie Studentów oddział w Toruniu, który już od tegorocznej jesieni realizuje "Młode Krwinki", czyli spokania z uczniami toruńskich szkół. Program łudząco przypomina realizowany przez fundację już od kilku lat program edukacyjny "Honorowe Krwinki" z małą różnicą ... prezentacją filmu o Wampiriadzie.

Cieszymy się, że działania fundacji promujące Honorowe Krwiodawstwo, są bardzo dobrze oceniane i stanowią platformę działań dla innych. Mamy jednak nadzieję, że nasze pomysły, realizowane przez innych nie zostaną prezentowane jako ich własne. Jesteśmy pewni, że wszelkie przyszłe działania fundacji nadal będą motorem działań dla innych, z pozytywnym skutkiem dla dawców krwi.
Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.