Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 14 marca 2007r.

Konkurs na projekt plakatu promującego HK ozstrzygnięty!!!

W dniu 28 lutego br. zakończył się konkurs na projekt plakatu promującego Honorowego Krwiodawstwa, zorganizowany z inicjatywy KREWNIAKÓW zrzeszonych na Forum Krewniacy.pl i w Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, a także wielu osób współpracujących z Fundacją. 

Konkurs na projekt plakatu promującego Honorowe Krwiodawstwo, skierowany był do wszystkich, którzy pragną, by idea ta nieustannie się rozwijała i zdobywała serca kolejnych potencjalnych dawców. Zamysłem konkursu było to, by konkursowe plakaty, spowodowały zainteresowanie się naszego społeczeństwa ideą HK oraz dostrzeżenie wagi potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi.

Rolę partnerów medialnych objęły wszystkie Akademie Sztuk Pięknych  oraz wiele gazet lokalnych w Polsce, natomiast prace konkursowe zostały zaprezentowane na portalu forum dyskusyjnego. W ciągu trzech miesięcy nadsyłane prace oceniało Jury, w którego skład wchodzili członkowie Forum Krewniacy.pl, EFHDK, jak również Klubu Maruders.

Warto wspomnieć, że idea konkursu wyszła właśnie od członków Maruders Klub zrezszonych na internetowym forum www.krewniacy.pl. „Maruders Klub" to grupa osób, która zebrała się spośród krewniaków, a ich główną cechą jest marudzenie - ale takie z charakterem – opowiada Daniel Bombrych, prezes klubu.

"Jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce, ale to nam nie przeszkadza we wspólnych przedsięwzięciach ;) Początkowo Maruders Klub, ideowo, miała niewiele wspólnego z HK, ale później postanowiliśmy jakoś zadziałać w tym kierunku, a nie tylko marudzić ;) Ponieważ wcześniej zorganizowaliśmy na forum dwa małe konkursy, to wymyśliliśmy, że zorganizujemy konkurs na plakat propagujący ideę HK.”

Pomysł był zdecydowanie trafiony. Uczestnicy konkursu, tworząc swoje dzieła, wykazali się pomysłowością i wszechstronnością, próbując zachęcić potencjalnych odbiorców, by Ci skierowali kroki do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i tam zasięgali dalszych informacji.

Laureatami konkursu zostali: Katarzyna Rosłan z Warszawy - I miejsce, Adam Bremer z Warszawy - II miejsce, Marcin Baran z Nowego Sącza - III miejsce, a także Tomasz Wilk z Nysy - wyróżnienienie). Ponadto Jury przyznało dodatkowe jedno wyróżnienie. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Główną nagrodę - odtwarzacz DVD - ufundowała firma Manta Multimedia. Pozostałe nagrody ufundowała Fundacja EFHDK oraz „Maruders Klub".

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Prace laureatów konkursu:

               

 

                     I miejsce

 

                                  

 

 

II miejsce

 

III miejsce

 

Wyróżninie

    

Wyróżninie

 

Wszystkie prace konkursowe znajdują się w Galerii KREWNIAKÓW, do zapoznania z którymi serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy, że prace sie Wam spodobają.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.