Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 4 kwietnia 2007r.

Końcowe wyniki zeszłorocznej zbiórki pieniędzy

Dzięki ponad 440 tys. nadesłanych sms-ów, dobrowolnym wpłatom na konto oraz wpłatom do puszek kwestorskich zebrano łącznie 896 020,29 PLN, co z zeszłoroczną zbiórką pieniędzy dało sumę 1 365 242,44 PLN.

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi na podstawie decyzji nr 65/2006 oraz decyzji nr 99/2006 wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w okresie od dnia 23 czerwca 2006 r. do dnia 30 stycznia 2007 r. przeprowadziła drugą już zbiórkę publiczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej z przeznaczeniem na zakup ruchomej stacji krwiodawstwa - autobusu do poboru krwi im. Jana Pawła II.

Formy prowadzonej zbiórki:

      

wysyłanie wiadomości tekstowych typu sms na numer 72102 za pośrednictwem operatorów telefonii komórkowej, przy czym koszt przesłania jednej wiadomości wynosi 2 zł plus VAT, z tego 2 zł na cel zbiórki,

 

dobrowolnych wpłat na konto bankowe prowadzone przez Bank PKO S. A. XVI O / Warszawa o numerze 51 1240 2135 1111 0010 0360 8925,

 

dobrowolnych wpłat do puszek kwestorskich.


Od 11 lipca br. do 30 września zeszłego roku „Krewniacki” spot reklamowy prezentowany był na trzech kanałach Telewizji Polskiej, głównego patrona medialnego kampanii. W spocie reklamowym główne twarze kampanii Radosław Pazura i Marcin Velinov zapraszali Polaków do udziału w zbiórce pieniędzy na zakup autobusu do poboru krwi, który będzie nosił imię Jana Pawła II. Koszt jednego autobusu wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do poboru krwi wynosi 2,3 mln PLN

Przeprowadzona w wakacje, w najtrudniejszym dla krwiodawstwa okresie, już druga kampania telewizyjna, prócz oczywistej promocji idei Honorowego Krwiodawstwa miała na celu zilustrowanie społeczeństwu, kwestię ogromnej ilości krwi niezbędnej do uratowania ludzkiego życia. Radosław Pazura oraz pięcioletnia dziewczynka, niosący w rękach odpowiednie ilości woreczków z krwią jakie odpowiadają ilości krwi, które uratowała im życie, mieli uświadomić rodakom jak wiele krwi może być potrzebne dla ratunku ludzkiego życia.


"Żeby przeżyć po wypadu, potrzebowałem aż 10 litrów krwi" - mówił w spocie reklamowym Radosław Pazura. "Każdego roku w Polsce krew ratuje ludzkie życie nawet 2 miliony razy" - dodaje Marcin Velinov - prezes i założyciel Fundacji.

Kampania telewizyjna wsparta była kampanią internetową i realizowana była przez okres wakacji. Do kampanii internetowej przyłączyli się następujący partnerzy: Anet, Arbomedia, Gazeta.pl, ARC, Gemius, K2, Marketingprzykawie.pl, o2.pl, Stat.pl, wp.pl, którym gorąco dziękujemy.


Serdecznie dziękujemy wszystkim KREWNIAKOM za wsparcie i udział w zbiórce. Zebrane środki to zdecydowanie przybliżają nas do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest zakup ruchomej stacji krwiodawstwa. Dziękujemy i wierzymy, że nadal będziecie wspierać nasze działania.


Dziękujemy serdecznie naszym patronowi medialnemu TVP dzięki któremu informacja o zbiórce dotarła do większej części społeczeństwa.

Dziękujemy także operatorom sieci komórkowych ERA, HEYAH, IDEA, PLUS, SAMI SWOI za włączenie się w działania Fundacji, uruchomienie serwisu SMS na cel zbiórki, oraz przekazanie całkowitego dochodu netto na cel zbiórki.

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi dziękuje wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za włączenie się do akcji KREWNIACY i pomoc w realizacji zbiórek.

 


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.