Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 27 kwietnia 2007r.

RSS na wortalu www.krewniacy.pl

Drodzy e-KREWNIACY!


Uruchomiliśmy dla Was kanał informacyjny RSS, który da Wam możliwość zbierania aktualności zamieszczanych na wortalu www.krewniacy.pl i przesyłania ich bezpośrednio na Wasz pulpit za pomocą wybranego przez Was oprogramowania (zwanego czytnikami RSS).

RSS oferuje pełną dowolność, ponieważ możesz się zapisać do kanałów informacyjnych z wielu stron internetowych i pobierać stworzoną automatycznie całościową listę nagłówków informacji ze wszystkich stron. Pozwala to na szybkie przeglądanie listy nowych wiadomości bez konieczności otwierania wszystkich witryn w przeglądarce internetowej.

Co to jest RSS?
RSS to technologia używana do tworzenia listy dostępnych nagłówków informacji. Lista ta może być dostarczona do odbiorcy w prosty sposób dzięki aplikacji odczytującej format RSS. Na przykład, gdy EFHDK publikuje nową wiadomość na stronie obsługującej format RSS, nagłówek wiadomości zostaje dodany do kanału informacyjnego RSS, który subskrybujesz. (Trzeba pamiętać, że nie każdy nagłówek wiadomości publikowanej na stronie będzie automatycznie przesyłany do Ciebie. To, co otrzymujesz, w dużym stopniu zależy od tego, w jaki sposób uaktualniane są kanały informacyjne RSS.)

Kanały informacyjne RSS pozwalają na zbieranie aktualności i przesyłanie ich bezpośrednio na Twój pulpit za pomocą wybranego przez Ciebie oprogramowania (zwanego czytnikami RSS). RSS oferuje pełną dowolność, ponieważ możesz się zapisać do kanałów informacyjnych z wielu stron internetowych i pobierać stworzoną automatycznie całościową listę nagłówków informacji ze wszystkich stron. Pozwala to na szybkie przeglądanie listy nowych wiadomości bez konieczności otwierania wszystkich witryn w przeglądarce internetowej.

Co jest potrzebne do korzystania z technologii RSS?
Aby odbierać uaktualnienia informacji w postaci list RSS, należy zainstalować specjalny czytnik RSS. Następnie należy subskrybować stronę obsługującą technologię RSS. Powiadomienia będą automatycznie dostarczane do Twojego czytnika RSS.

Oto kroki postępowania:
1. Wybierz czytnik RSS, za pomocą, którego chcesz zbierać i przeglądać nagłówki wiadomości.
2. Po zainstalowaniu czytnika RSS kliknij na ikonę lub listę wiadomości, którą chcesz subskrybować.
3. Podążaj za wskazówkami czytnika RSS w celu dokończenia procedury subskrypcji.
4. Za pomocą czytnika RSS możesz już czytać nadchodzące wiadomości. Aby obejrzeć całą stronę internetową zawierającą daną informację, kliknij na jej nagłówek.

Jak zacząć?
Wortal Krewniacy.pl korzystają z formatu RSS dla nagłówków, dyskusji oraz innych informacji. Format RSS to dogodny sposób na zbieranie różnorodnych danych, wliczając w to nowości, wydarzenia, czy też aktualizacje stron internetowych. Większość użytkowników czytających informacje za pośrednictwem kanałów informacyjnych RSS korzysta z jednego z wielu czytników RSS. Poniżej znajduje się lista programów:
1. SharpReader (j. ang.)
2. FeedReader (j. ang.)
3. NewsGator (j. ang.)
4. RSS Bandit (j. ang.)
5. NetNewsWire for Macintosh computers (j. ang.)


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.