Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 14 maja 2007r.

Piąta edycja akcji

Dziewiątego czerwca w samo południe rozpocznie się piąta już edycja akcji „Dla Życia" - cyklicznej imprezy promującej regularne, systematyczne i, co najważniejsze, honorowe oddawanie krwi w lokalnej społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska.

Organizatorami akcji są Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu oraz Marek Łuszczki, dziennikarz po fachu, społecznik z powołania.

Do tej pory we Wrocławiu odbyły się cztery edycje imprezy. W przedostatniej, zorganizowanej w sierpniu 2004 roku, udział wzięli między innymi Krzysztof Zanussi, Kinga Preiss, Jerzy Skoczyłaś, Katarzyna Obara. Przez pół dnia dla zgromadzonej w Rynku publiczności grali i śpiewali artyści. Gwiazdą ubiegłorocznej, czwartej już edycji był popularny prezenter Telewizji Polskiej Jarosław Kret.

Tuż obok sceny, w szpitalu polowym zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbywał się pobór krwi. W każdej z czterech edycji akcji w ciągu zaledwie kilku godzin udawało się zebrać od 50 do ponad 60 litrów krwi.

Podobny przebieg i charakter będą miały kolejne edycje imprezy. Podczas koncertu zrealizowany zostanie reportaż telewizyjny, który następnie wyemitowany będzie na antenie wybranej lokalnej stacji telewizyjnej. Uczestnicy akcji - honorowi krwiodawcy, będą mieli okazję nie tylko pomóc potrzebującym, którym niezbędna jest krew. Z myślą o nich przygotowywany, a następnie przeprowadzany jest konkurs z nagrodami rzeczowymi, które organizatorzy akcji losują zawsze pod koniec koncertu.

Celem akcji jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa w czasie, w którym stałych dawców najbardziej brakuje, czyli u progu wakacji. Wymiernym efektem przedsięwzięcia jest zanotowany przez RCKiK we Wrocławiu wzrost liczby stałych dawców. Honorowymi patronatami akcję obejmują zawsze prezydent Wrocławia, marszałek województwa dolnośląskiego i wojewoda dolnośląski.

Biznes Wrocławski, 24.04.2007


Monitoring prasy zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW

 

 


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.