Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 16 maja 2007r.

Łódzkie Wampiry znowu w akcji

Takie kolejki do upuszczenia krwi są możliwe tylko na filmach grozy i ...na łódzkich uczelniach. Już po raz dziesiąty na łódzkich uczelniach zainaugurowano Wampiriadę.

Dwa razy do roku akcje honorowego oddawania krwi przez studentów organizują centra krwiodawstwa wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. Co roku udaje się zebrać kilkaset litrów krwi. To więcej niż w ciągu miesiąca trafia do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Aż do 26 maja na ośmiu łódzkich uczelniach będzie można oddać krew. Wampiry grasowały już na Politechnice Łódzkiej, a to dopiero początek

Do foteli do pobierania krwi ustawiała się kilkudziesięcioosobowa kolejka na uczelni. Dlaczego chcieli oddawać krew? Małgorzata Cichecka, studentka II roku chemii, robiła to po raz piąty. Jako nastolatka była wolontariuszką w szpitalu, gdzie ciągle brakowało krwi. Wtedy postanowiła, że jak tylko skończy osiemnastkę, pójdzie oddać krew. I słowa dotrzymała.

Niektórzy studenci przychodzą na Wampiriadę w celach towarzyskich i przy okazji biorą udział w akcji. Mariusz Olczak, student I roku elektroniki i telekomunikacji, pojawił się rano na uczelni, a tuż po południu ustawił się w kolejce do fotela pobrań. Osoby, które oddały krew, mogły dostać nie tylko zwolnienie z reszty zajęć i osiem czekolad, ale stos gadżetów od NZS. „Wszystkich studentów, którzy wezmą udział w akcji zapraszamy na dowolny film do Cytryny” - mówił Grzegorz Dębowski z NZS. – „A 29 maja organizujemy dla nich szalone Wampir Party w Fanaberii”.

Konwencja nieustającej imprezy, obok której przeprowadzana jest akcja pobierania krwi, przyciąga z roku na rok coraz więcej studentów. Dr Maria Śniecińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mówi, że to dla centrum ogromna pomoc, bo krwi ciągle potrzeba.

W ciągu ostatnich edycji w Łodzi krew oddało 6489 osób, udało się zebrać prawie 3 tysiące litrów krwi.

Dziennik Łódzki, 16.05.2007


Monitoring prasy zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW.
Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.