Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 22 maja 2007r.

Inicjatywa zamojskich licealistów - Oby takich więcej!!!

Łączy ich fakt, że są maturzystami z III Liceum Ogólnokształcącego Zamościu. Ale nie tylko. Ania, Beata, Kamila, Marek, Mirek i Maciek za tydzień oddadzą honorowo krew. Marzą, by dołączyło do nich jak najwięcej osób.

„Bo ostatnio, podczas podobnej akcji na UMCS, zebrali 28 litrów krwi, czyli oddało ją ponad 60 osób. Chcemy osiągnąć lepszy wynik” - mówi z zapałem Maciek, który wspólnie z kolegą wpadł na pomysł zorganizowania zbiórki krwi w III LO. Obaj są honorowymi krwiodawcami odkąd osiągnęli pełnoletność. „Na początku miałem obawy, ale spróbowałem i teraz oddaję krew regularnie co dwa miesiące. Mam już na koncie ponad 1,3 litra” - opowiada Marek.

Dlatego wiedział, jak przekonać do udziału w akcji swoich rówieśników. „Mam jeszcze obawy, ale się nie wycofam” - obiecuje Ania. „Skoro mogę się włączyć w coś ważnego, to czemu nie” - dodaje Kamila. „Myślałam o tym od dawna, tylko nie mogłam się zebrać. Teraz oddam krew, nie ruszając się ze szkoły” - cieszy się Beata.

„Po prostu rewelacja! Trudno inaczej skomentować inicjatywę tych młodych ludzi” - zapewnia dr Elżbieta Tokarska, kierownik zamojskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, którego pracownicy zabezpieczą przebieg akcji w III LO. – „Im więcej ich będzie, tym lepiej”.

„Na pewno mnie nie zabraknie” - zapowiada Mirek, choć przyznaje, że o swojej decyzji jeszcze nie poinformował rodziców, ale ma nadzieję, że nie będą mieć nic przeciwko temu. – „Nie powinni, bo to naprawdę bezpieczne” - zapewnia dr Tokarska - „Każda z osób, które mają oddać krew, zostanie wcześniej przebadana. Krwi na pewno nie odda nikt, komu mogłoby to choćby w najmniejszym stopniu zaszkodzić”.

Akcja zamojskich licealistów, organizowana pod patronatem Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, w ramach kampanii społecznej KREWNIACY odbędzie się w III LO (ul. Kilińskiego 15) 29 maja br. Zacznie się o godz. 8.30. –„I potrwa tak długo, jak długo będą chętni do oddawania krwi” - zapewnia Tokarska. „Mamy nadzieję, że włączą się nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także inni mieszkańcy miasta” - planują maturzyści.

Dziennik Wschodni Lubelski, 21.05.2007

Monitoring prasy zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW.


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.